DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 23.07.2011 11:05:11 

Vítejte na Čnělkových stránkách o Travianu

 
 
Germán je můj nejoblíbenější národ, za který hraji nejčastěji. Důvod, proč se mi Germáni líbí je, že jsou velmi agresivní kmen. Pokuď je podporován aktivním hráčem, je to vražedná kombinace. Je mnoho taktik jak za ně začít, osobně začínám nejdříve 5 den od začátku serveru. Začínat pro nováčky 3 den je téměř nesmysl, protože se objevují stejně u středu mapy, kde jsou silní hráči.

Získejte suroviny
 
Bonifác nám hru dělá zajímavou, otevřelo se mnoho taktik, ale farmení je stále nejvýhodnější. Poslední úkol- dát všechny surovinové pole na 2. lvl, by měl germán počkat. Důležitá část je hlavně NPC, které stojí zlatky a germán se bez nich těžko obejde.

3 pálky
 
Vaše 3 první pálky jsou připraveny loupit. Snažte se stavět pálkaře nonstop. Nejdříve útočte na slabší hráče, pod populace 9 (nemůžou mít armádu). Až budete mít více pálek, začněte si troufat na stále lepší. Kombinujte stavbu obilných polí s pálky- nemusíte se bát jít do záporné produkce. Obilí si nakradete. Až budete mít cca 50 pálek, začněte rozšiřovat produkci. Jestliže vás někdo napadá, vyhýbejte se útokům, utrácejte suroviny. Nezapoměňte si někde psát o jakého hráče jde + stav armády.
Kdykoliv budete mít naklikán výcvik vojáků kolem 3 hodin dopředu, zlepšete úroveň budovy Kasárny. Sýpka s sklad by měli být optimálně rozšířeny.
 
50 pálek
 
Nyní je na čase, aby jste se porozhlédli kolem 7x7 a zjistili, kdo má armádu. Doufejte, že ji budete mít největší. Používejte ji chytře, musíte zničit konkurenční vojska, které útočí na vaše farmy a v pozdější fázi můžou ohrozit i vás. Pokuď na vás jde útok, nenechávejte pálky NIKDY doma. Vaše armáda je váš chléb s máslem. Nejlepším způsobem jak zabít jednotky je protiútok. Nejlépe se dělá, pokuď máte rychlejší jednotky, než soupeř.

100 pálek

Jakmile budete mít cca 100 pálek a dostatek nakradených surovin, je dobré si vyzkoumat zvědy. Se zvědy se lépe okrádá, stačí vyslat útok (loupež i normal útok funguje stejně) a zjistíte stav surovin i jednotek ve vesnici. Pro začátek si nechávejte aspoň 1-2 špehy doma. S vývojem serveru stav zvyšujte!
 
200 pálek

Vaše armáda je nyní 200 pálek, navrhuji začít budovat počáteční infrastrukturu. Při stavění těchto budov nezapomínejte na vyýcvik pálek! Důležité je mít hlavní budovu na 10 lvl, poté akademii na 10 lvl -> Radnice, ze které budete dělat slavnosti. Při našem farmení si to můžeme dovolit. Při optimálním stavění budov, armády a ostatních věcí využijeme slavnosti 2x, při horším případě 3. Během konání párty zvyšujte REZIDENCI. Při zakládání nové vesnice mají Germáni průměrně 400 pálek.
 
Nová vesnice
 
MC15- vesnice s 15 obilnými poli
 
Máte hromadu zlatek nebo hrajete na normálním serveru? MC15 je pro vás nejlepší cesta (nezapomeňte prohlásit za hlavní vesnici).
Co vašemu MC15 nesmí chybět:
- kvalitní obilné oázy (100% je nutnost)
- farmy (při výběru si dávejte pozor)
- zásobovací centrum (vaše vesnice, kterými budete zásobovat)
- zlatky (dá se bez nich obejít, ale stavby vyšších levelů polí zabírají moc času).
 
MC9- vesnice s 9 obilnými poli

Vesnice s 9 obilíčky není špatná volba. Jestli nemáte farmy, ideální řešení. Později si založte MC15, které prohlasíte za hl. vesnici.
 
4446- klasická vesnice
 
Pro germána není výhodné tuto vesnici zakládat jako 2.
 

 
 
Začátek by Jachec (několikrát vyzkoušeno)

Zaregistrujte se 2-3 hodiny po startu serveru. Plňte úkoly od Bonifáce. Až splníte úkol číslo 6, využijte odměnu 20 zlatek, ale POZOR, aktivujte si jenom plus produkci dřeva a hlíny!! Je velmi důležité, aby vám 10 zlatek zbylo. Pokračujte dále s úkoly než se dostanete k výběru mezi ekonomikou či vojenskou cestou. Vyberete si ekonomiku a budete pokračovat v požadavcích na tržnici. Poslední úkol (č. 22) nedělejte. Postavte kasárny a vycvičujte Pálkaře.
Poté přijde na řadu uschovaných 10 zlatek - vyměňujte nepotřebné suroviny za ty, které potřebujete na stavění pálek. Musíte uvažovat dopředu, pokud nebudete kupovat zlaté. Máte jenom 3 výměny přes NPC. Do konce 24 nebo 72 hodinové ochrany byste měly mít 25 až 30 pálek, záleží jen na vás.
Jestliže nebudete mít co dělat, tak se porozhlédněte v okolí, po nějaké opuštěné oáze bez zvířat a pořádně ji vyfarměte.
 

 
Jsme na konci návodu. Rád bych psal další průvodce o konci hry, řízení více vesnic.. Neváhejte a zanechte nějaký námět v soukromé zprávě

Ohodnoťte tento článek